Mart Saarma meistriklass
Innovation with inspiration 2
Teateid tegelikkusest innovatsioonipõllul

Kuidas teadusinnovatsioon päriselt sünnib? Sünnitusvaludest tavaliselt ei räägita, sest elu järgmised etapid tulevad ruttu peale ja tähelepanu fookus muutub. Ometi on just see – kuidas olematusest saab tegelikkus? – miljoni-dollari küsimus! Lühim tee innovatsioonini läheb läbi vajaduse.  Peter F. Drucker. 

Kogesime äsja, kuidas kriisis tulevad uued vajadused eriti teravalt välja. Kuidas aga vajadust inspireeriva rakendusliku teadusliku probleemina püstitada?

Mart Saarma meistriklassi eelmises etapis uurisime koos teiega teadusinnovatsiooni,  intellektuaalse omandi tähtsust innovatsioonis, teekonda laborist ellu, teadlase kui liidri rolli oma teekonna ja selle erinevate etappide meeskondade kujundamisel. Selge, et iga innovatsiooni teekond from lab to life on unikaalne, oma erisuguste tõrgete ja takistustega, kuid siiski on sel rajal mõned kohustuslikud kontrollpunktid, mis tuleb läbida.

Kogu maailmas ja innovatsiooni vallas eriti on meie viimasest kohtumisest saadik toimunud peadpööritavaid arenguid ja loomingulisuse plahvatuslik kasv. Seetõttu kutsus Mart Saarma oma meistriklassi külalisprofessoriks Mart Ustavi, kellel on teadusinnovatsiooni  from lab to life, innovation with inspiration värske ja kütkestav näide: BioBlock ninasprei. Mart Ustav nõustus meie kitsas ringis oma väärtuslikke kogemusi jagama, kuidas ideest sai toode ja milliseid ootamatuid, isegi paradoksaalseid, takistusi nad sel teel kohtasid. Teemat valgustab läbi oma vaatenurga ka ninaspei arenduskonsortsiumi liige Ruth Oltjer (Chemi-Pharm).

Tänu teilt saadud huvitavatele küsimustele saame meistriklassis puudutada teemasid, mis teid just praegu eriti erutavad, nii teadlase kui ka innovaatorina – liidri ja visionäärina.

Kuidas suurendada oma otsiva vaimu loovust, et probleemi identifitseerida, seda sõnastada, lähteülesannet määratleda? Milliseid otsuseid ja valikuid tuleb teha, et aega kaotamata edasi liikuda teel laborist turule, rajal, mida pole ju enne tallatud ja mis on ootamatusi, sh ootamatuid võimalusi, täis. Ja peeglisse vaadates – kui sa tunned oma huvisid ja andelaadi, on sul parem võimalus energiat fokuseerida ja edasiliikumiseks vajalikku abiväge otsida. Kõigis neis küsimustes saavad Mardid Sulle nende kahe mõttetiheda päeva jooksul tarka nõu anda.

On ju erinevaid võimalusi, kuidas oma ideed kasvatada.

Eesti teadusinnovatsiooni suurkujude Mart Saarma ja Mart Ustavi entusiasm, tohutu kogemus ning meistriklassi sõbralik ja vaimuvalge õhkkond annavad Sulle inspiratsiooni ja tuge, mil moel just Sina saad oma innovatiivseid ideid elujõuliseks edulooks kasvatada, kasutades oma andeid parimal võimalikul moel.
Sinu innovatsiooni ekspeditsioon saab struktuuri, dünaamika ja loogika. Sinu veendumus innovatiivse teadlasena ja entusiasm liidrina nihutab piire ja ehitab sildu, tekitab respekti ja loob uusi sõpru. Edukad innovaatorid kasvavad koos oma ideede ja ideaalidega. The journey is the reward. Steve Jobs.

Me vajame Sinu innovatsiooni!

Ootame Sind rõõmuga meie unikaalsesse meistriklassi!

Marju Unt allkiti

Marju Unt
Estonian Euromanagement Institute
www.euroman.ee

AJAKAVA
Kolmapäev, 18. august 2021
11 – 18  Teadusinnovatsiooni kesksed probleemid teadlase seisukohalt
18 – 21  Elav diskussioon jätkub Emajõel, laevalael

Neljapäev, 19. august
11 – 18   Teadusinnovatsioon, intellektuaalomand ja motivatsioon selles protsessis
Mart Saarma meistriklassi tegijate uued seiklused innovatsiooni radadel:
lühiraportid + Mart Saarma ja Mart Ustavi nõuanded edasiminekuks

PROGRAMMi sisu 

Meistriklassi mõlemal päeval toimuvad diskussioonid Mart Saarma ja Mart Ustavi eestvõttel

Vestlus innovatsiooni kesksetest probleemidest teadlase seisukohalt
• Strateegiline teadlikkus: teadus ühiskonnas
• Oma loomingulise rolli mõistmine ja mõtestamine teadlase ja innovaatorina
• Vead, mis hävitavad innovatsiooni

Tegijate sissevaated kahte põnevasse lukku:

Mart Ustav: Icosagen, BioBlocki sünd ja esimesed sammud. Kuidas edasi?

Mart Saarma: Mobidiagi sünd, kasvu faasid ja kütkestav tõus

Kuidas ülikoolid saavad teadusinnovatsiooni motiveerida?
• Erinevate riikide võrdlus
• Innovatsiooni ökoloogia
• Eesti ülikoolide võimalused intellektuaalomandi kasvatamiseks – meie, tegijate, ettepanekud?

Scaling up: patenteerimise strateegiad
• Millised ideed väärivad patenteerimist? Millised mitte?
• Ajastamine
• Litsenseerimine
• Koostöö ja kasv – erinevad mudelid edulugudeks

Koostöö fondide ja ettevõtetega
• Finantseerimisvõimalused erinevatel etappidel
• Koostöö innovatiivsete teadlaste ja ettevõtjate vahel – võimaluste mitmekesisus

KUS? Emajõe Majas, Emajõe 8, Tartu

Sinu investeering 790 € + KM

Akadeemiline erihind Mart Saarma
meistriklassi vilistlastele: 690+KM

Rohkem fookust, rohkem lihtsust!

 

REGISTRATION
call: +372 51 30146 Marju Unt
write: marju@euroman.ee

From lab to life – playing to win:
Innovatsioon on meeskonnamäng

Mart Saarmasmall

Legendaarne Eesti teadlane, neurobioloog, professor Mart Saarma on tõeline kirglik teadusinnovator.

Helsingi Ülikooli Biotehnoloogia Instituudi rajaja, praegune teadusdirektor, endine European Research Council (ERC) asepresident, mitme high-tech firma rajaja, Mobidiag Ltd. and Herantis Pharma Plc., Eesti Teaduste Akadeemia liige, EMBO, Academia Europea, Tanner Academy, Soome Teaduste Akadeemia etc, etc. Isegi kõrgetel teadusadministratiivsetel kohtadel jätkas Mart tööd oma laboris. Teadus on Mart Saarma elu armastus ja teadusinnovatsioon on selle tuum.

Professor Mart Ustav on legendaarne Eesti teadlane, biomeditsiinitehnoloog ja teadusinnovaator, Eesti Teaduste Akadeemia liige, Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituudi ja mitmete biotehnoloogiafirmade (Fit Biotech Eesti, Quattromed, Amplikon, Icosagen Grupp) rajaja. Icosagen on Eesti teadusinnovatsiooni lipulaev: ühelt poolt ettevõte, mis arendab ja patenteerib oma põhitegevuseks – bioloogiliste ravimite arendamiseks – vajalikke uusi tehnoloogiaid ning teenib oma sissetuleku, pakkudes kõrgtehnoloogilist teenust biofarmaatsia- ja biotehnoloogiafirmadele üle maailma. Teiselt poolt on Icosagen rahvusvaheliselt evalveeritud teadus- ja arendusasutus, kus töötab palju suure kogemusega doktorikraadiga teadlasi. Icosagenis lähenetakse probleemidele teadusliku täpsusega ja neid lahendakse innovaatilisi teaduslikke meetodeid rakendades. Koroonakriisi ajal refokusseerus Icosagen ja suunas suure osa oma kompetentsi SARS CoV-2 diagnostiliste meetodite ja terapeutiliste molekulide arendamisele. Icosageni eestvõttel loodi ettevõtete ja ülikoolide konsortsium, mis tõhusas koostöös arendas kiiresti välja SARS CoV-2 levikut piirava innovaatilise ninasprei – mis on äsja teinud läbimurde laborist Eesti turule.
Koroonakriisi lõppedes keerab Icosagen oma fookuse taas bioloogiliste ravimite arendusele, mis on suunatud nakkushaiguste, vähkkasvajate ja kroonilise valu ravimisele.

Meistriklassi modereerib Marju Unt, Estonian Euromanagement Institute’i looja ja direktor, juhtide ja ettevõtjate koolitaja.

 

Annemari Muru, Head of Structural Funds Agency, Archimedes Foundation

Before coming to the Negotiation Technology course, I thought that I knew quite a lot about negotiations. And about relationships in life in general. – I was wrong! I realized that I knew a lot less than I thought.

Yes, the focus was negotiation skills. But the real value came to me at the end of the course: I realized that every situation in life, work, family etc – reflects my own inner balance. Surprisingly often we think we know, but actually do not know what we want: what is important and why.  Success in negotiations is not how well we bargain with the other party, but rather – how well we know what we really want, and why.